Basketboll

CLIPPERS KËNDELLEN SHPEJTË, MPOSHTIN SAN ANTONION

Prishtinë(AsistiOnline) – LA Clippers janë këndellur shpejtë nga disfata e kaluar, duke arritur fitore si mysafirë në mbrëmjen e djeshme.

Clippers kanë triumfuar bindshëm në udhëtim tek San Antonio me rezultatin 109-134.

Leonard me 26 pikë si dhe Harrell me 21 pikë, ishin dy lojtarët që u daluan në këtë fitore të Clippers.

Tek SAS, s’mjaftoi për triumf, DeRozan me 24 pikë, por as Belinelli me 17 pikë.

Komentet janë të mbyllura.