Basketboll

SLLOVENI TEO HOJČ NË KRYE TË PRISHTINËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Sigal Prishtina para pak çastesh ka zyrtarizuar trajnerin e ri për pjesën e mbetur të stinorit.

Slloveni Teo Hojč, do jetë kryetrajner i klubit prisntinas, për pjesën e dytë të kampionatit.

Hojč së fundmi ishte trajner në klubin e njohur Sllovak, Patrioti Levice ku për katër vite në drejtim të këtij klubi arriti të fitoj titullin në sezonin 2018 dhe kupën në sezonin 2019.

Ndihmës i Hojč tek Prishtina, do të jetë kryetrajneri i deritanishëm i kryeqytetasve, Bujar Loci.

Komentet janë të mbyllura.