Basketboll

ISLANDA ME MUNGESË TË MADHE KUNDËR KOSOVËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Mungesa e vetme dhe e madhe e Islandës në këto para-kualifikime do të jetë, Martin Hermansson i cili luan me Valencian në Euroligë dhe elitën spanjolle.
Hermannsson për të tretin vit me radhë po luan me shumë sukses në Euroligë, fillimisht tek Alba e Berlinit për dy sezone(2018-20), ndërsa sivjet po luan tek skuadra e Valencias në Spanjë me një mesatare prej, 7.1 pikë, 2.5 asiste e 1.4 kërcime për ndeshje.

 

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.