Basketboll

ZYRTARE: ”F8” I KUPËS SË KOSOVËS, LUHET ME SHIKUES

Prishtinë(AsistiOnline) – ”Final Eighti” i Kupës së Kosovës që do të mbahet në Suharekë, pritet të luhet me një numër të limituar të tifozëve.

Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, skuadra e Golden Eagle Yllit ka njoftuar çaste më parë se si organizatore e këtij eventi, ka marrë dritën jeshile për lejimin e një numri prej 200 shikuesve në ndeshjet e këtij organizimi.

Pas perpjekjeve te shumta te Golden Eagle Yllit si organizator ne bashkepunim me Federaten e Basketbollit te Kosoves, ju njoftojme qe ndeshjet e Vllesa&Pagesa – Final 8 Kupa e Kosoves ne Basketboll, do te jene te pranishem 200 shikues. Natyrisht, basketbolli luhet per shikues dhe s’kishte si te ndodhte ndryshe, ne vendin ku ky sport, eshte me shume se sport”, thuhet ne njoftimin e klubit nga Suhareka.

Të kujtojmë se ky ”Final Eight” do të mbahet në Suharekë nga 3 deri më 7 shkurt.

/AsistiOnline.com/

 

MËSOHEN ÇIFTET ÇEREKFINALISTE TË KUPËS SË KOSOVËS

Komentet janë të mbyllura.