Basketboll

EDON MAXHUNI TREGON SE SI U NDJE NË NDESHJEN QË SHKËLQEU PËRBALL SERBISË

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti me prejardhje nga Kosova, Edon Maxhuni shkëlqeu në përballjen e përfaqësuese së Finlandës, përballë Serbisë në kuadër të kualifikimeve për Eurobasket 2022. Edoni në atë ndeshje ishte më i dalluari me 15 pikë, 6 asistime, 2 kërcime e një top të humbur.

Në intervistën e tij për Asistin para një jave, Maxhuni tregoi se si u ndje në atë ndeshje.

Përndryshe, Edon Maxhuni aktualisht është duke u paraqitur tek ekipi i Parnus në Ligën Baltike mes Estonisë dhe Letonisë. Parnu aktualisht është lider në renditjen tabelare, ndërsa Edoni po mahnit me paraqitjet e tij duke qenë më meritori për këtë sukses të ekipit të tij.

(shiko video)

Komentet janë të mbyllura.