Basketboll

SAN ANTONIO SPURS DHE CHARLOTTE HORNETS NUK LUAJNË XHIROT E ARDHSHME

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e San Antonio Spurs nuk do ti zhvilloj tre ndeshjet e ardhshme ndërsa Charlotte Hornets nuk do ti zhvillojë dy ndeshjet e rradhës për shkak të rasteve të shumta që kanë rezultuar positive në përbërjet e dy skuadrave. 

Emrat e lojtarëve nuk bëhen të ditur nga organi më I lartë në botën e basketbollit, NBA ndërsa ky vendim thuhet të jetë marrë për shkak të sigurisë së lojtarëve tjerë në përbërjet e dy skuadrae dhe lojtarëve kundërshtarë.

San Antonio Spurs do i humbasë ndeshjet kundër Cleveland, Neë York Knicks dhe Indiana Pacers ndërsa Charlotte Hornets nuk do ti zhvilloj takimet me Chicago Bulls dhe Denver Nuggets.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.