Basketboll

ISTOGU FITON DERBIN NDAJ AS PRISHTINËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Derbi i xhiros në Ligën e parë, ndërmjet Istogut dhe As Prishtinës i ka takuar ekipit mikpritës nga rajoni i Dukagjinit.

Istogasit kanë triumfuar ndaj As Prishtinës në shtëpi me rezultat befasues dhe të thellë, 93-59.

4 basketbollistë arritën pikë dyshifrore në fitoren e Istogut sot, Fisnik Juniku(27), Mirza Skrelja(14), Diamant Shabani(14) dhe Labinot Shabani(14).

Te As Prishtina me lojë të mirë u dalluan, Ermir Gashi e Don Polloshka me nga 14 pikë dhe Alban Latifaj me 11 sosh.

Me këtë triumf, Istogu e kalon As Prishtinën në tabelë, duke u pozicionuar i dyti me 22 pikë, 10 fitore e 2 humbje. Ndërsa, As Prishtina bie e treta me 22 pikë, 10 fitore e 2 humbje poashtu.

Në xhiron e radhës, Istogu luan ndaj New Basketit e As Prishtina e pret Vushtrrinë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.