Basketboll

ÇMENDURIA BASKETBOLLISTIKE E MARSIT – EKSKLUZIVISHT NË ARTMOTION

Prishtinë(AsistiOnline) – Ky vikend i basketbollit në Artmotion do të jetë më i pasuri ndonjëherë në histori të televizioneve dhe platformave mediale: Superligës së Kosovës në basketboll, ABA Ligës dhe NBA po ia shtojmë edhe dy premiera: FIBA 3×3 dhe NCAA, liga më e fuqishme universitare në botë, për herë të parë në televizionet tona.

E PREMTE, 26.03.2021

03:00  Basketboll: NBA                    Philadelphia – L.A Lakers     ART SPORT 1

17:00  Basketboll: EBC Liga (F)       Penza – KHome Prishtina    ART SPORT 1

17:00  Basketboll: ABA Liga            Cibona – C. Olimpija              ART SPORT 2

 

E SHTUNË, 27.03.2021

00:30  Basketboll: NBA                    Boston – Milwaukee              ART SPORT 1

17:00  Basketboll: Superliga            Vëllaznimi – G.E Ylli              ART SPORT 1

19:00  Basketboll: Superliga            Rahoveci – Bashkimi            ART SPORT 1

21:00  Basketboll: FIBA 3X3            World Tour Doha                    ART SPORT 1

22:30  Basketboll:NCAA                   Baylor – Villanova                 ARENA SPORT 1 (NR.79)

 

E DIEL, 28.03.2021

00:25  Basketboll:NCAA                   Arkansas – Oral Roberts      ARENA SPORT 1 (NR.79)

03:00  Basketboll: NBA                    Dallas – New Orleans            ART SPORT 1

17:00  Basketboll: Superliga            Peja – Trepça                         ART SPORT 1

19:00  Basketboll: Superliga            Sigal Prishtina – Ponte Pz   ART SPORT 1

23:00  Basketboll:NCAA                   Michigan – Florida States    ARENA SPORT 1 (NR.79)

 

NCAA MARCH MADNESS 2021 

E SHTUNË, ORA 22:30          BAYLOR – VILLANOVA                     ARENA SPORT 1 (NR.79)

E DIELE, ORA 00:25                ARKANSAS – ORAL ROBERTS          ARENA SPORT 1 (NR.79)

 

E DIELE, ORA 23:00                MICHIGAN – FLORIDA STATES        ARENA SPORT 1 (NR.79)

E HËNË, ORA 01:15               ALABAMA – UCLA                            ARENA SPORT 1 (NR.79)

Super vikend përplot me basketboll në adresën e vërtet të basketbollit në vendin tonë, Artmotion.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.