Basketboll

KUSH KRYESON ME FITORE NË HISTORI TË DERBIT PRIZRENAS?

Prishtinë(AsistiOnline) – Bashkimi dhe Ponte Prizreni, takohen sot në kuadër të xhiros së 27-të në Superligën e Kosovës në Basketboll.

Në historikun e përballjeve mes këtyre dy skuadrave, që daton nga stinori 2018/19, Bashkimi dhe Ponte Prizreni janë takuar 10 herë në Superligën e Kosovës.

Skuadra e Bashkimit ka 7 fitore, ndërsa Ponte Prizreni 3 sosh.

Sivjet këto dy ekipe janë takuar 4 herë deri më tani. Ku 2 fitore ka Bashkimi e 2 fitore Ponte Prizreni.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.