Basketboll

DRITA PARAQITEJ ME KËTË ROSTER PARA 7 VITEVE NË SUPERLIGË

Prishtinë(AsistiOnline) – Drita e Gjilanit para dy ditëve e vulosi rikthimin në elitën e basketbollit kosovar, pas 7 viteve mungesë.

Ka kaluar një kohë e gjatë, që kur bardhekaltërit ishin larguar nga elita dhe AsistiOnline.com ju rikthen në kohë, për t’ju kujtuar rosterin e gjilanasve para 7 viteve kur paraqiteshin në Superligën e Kosovës.

Jasonn Hannibal – kanadez.
Shamar Coombs – kanadez
Filip Toncinic – kroat
Chris Ware – amerikan
Driton Sylejmani – vendor
Arian Mehmeti – vendor
Adem Dushica – vendor
Fisnik Mehmeti – vendor
Kushtrim Bajraliu – vendor
Laurant Ibrahimi – vendor
Bedri Aliu – vendor
Amir Bunjaku – vendor
Bardh Jakupi – vendor

Kryetrajner i ekipit kishte qenë Gyltekin Selimi me të cilin në krye, Drita u inkuadrua në elitë edhe tash.

 
/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.