Basketboll

TRESHJA E YJEVE FANTASTIKE, NETS I AFROHEN GJYSMËFINALES SË KONFERENCËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Brooklyn Nets i janë afruar tejet shumë kalimit në gjysmëfinale të konferencës së tyre në NBA.

Ekipi që po drejtohet nga ikona Steve Nash, ka triumfuar ndaj Boston Celticsit me rezultat 126-141.

Kevin Durant me 42 pikë shkëlqeu në kte duel për Nets i ndihmuar edhe nga Kyrie Irving me 39 pikë e 11 kërcime e James Harden me 23 pikë e 18 asiste.

Te Celtics s’mjaftuan për fitore, Jayson Tatum me 40 pikë e as Evan Fournier me 16 sosh.

Me këtë fitore Nets thellon avantazhin e serisë çerekfinale në 3-1 dhe ekipi që arrin katër fitore, kualifikohet në gjysmëfinale të Konferencës Lindore.

/AsistiOnline.com/

 

 

Komentet janë të mbyllura.