Basketboll

REKORD I TOPAVE TË RRËMBYER NGA NJË LOJTAR PËR NË NJË NDESHJE (REKORDI DHE TOP-5SHJA)

Prishtinë(AsistiOnline) – ASISTI ju sjellë statistikat ekskluzive të skuadrave dhe lojtarëve të Superligës, që s’mund ti gjeni askund tjetër dhe e vazhdojmë me lojtarët që patën rekordin e topave të rrëmbyer për një ndeshje sivjet.

Rekordin në listën e Top-5 rrëmbyesve këtë edicion e mban, Sean Hoehn i Bashkimit i cili vodhi 7 topa, me 31 janar kundër Rahovecit. Hoehn gjithashtu ndanë pozitat 2 deri 5 me Erjon Kastratin, Dion Dixon dhe Daniel Lekndreajn me nga 6 topa të vjedhur.

SEAN HOEHN, RRËMBYESI I PAMËSHIRSHËM

1. SEAN HOEHN            (BASH) 7
2. SEAN HOEHN            (BASH) 6
3. ERJON KASTRATI      (GEY) 6
4. DION DIXON               (PEJ) 6
5. DANIEL LEKNDREAJ (SPR) 6

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.