Basketboll

PAS ZEKIQIT EDHE BUNJAKU LARGOHET NGA YLLI

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Yllit sivjet pritet të pësojë disa ndryshime në rosterin e vet ekipor për stinorin e ri dhe kjo po konfirmohet nga vetë klubi.

Therandasit sot njoftuan në faqen zyrtare se basketbollisti i deritanishëm i tyre, Valon Bunjaku më nuk do të jetë pjesë e Yllit.

Erdhi si një djalë i ri me plot ambicie për trofe dhe ja arriti këtij qëllimi, duke shijuar festën e dy trofeve, Liges Unike dhe Superiges se Kosoves. Golden Eagle Ylli e falënderon Valon Bunjakun për secilën ndeshje dhe secilën pikë të shenuar për klubin tonë”, thuhet në njoftimin e klubit nga Theranda.

Të kujtojmë se ditë më parë nga Ylli u largua edhe Samir Zekiqi.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.