Basketboll

VASHAT KOSOVARE NË GJYSMËFINALE, KY DO JETË KUNDËRSHTARI I TYRE!

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës A në konkurencën e femrave, ka arritur në gjysmëfinale të Evropianit për shtetet në zhvillim.

Vashat kosovare janë plasuar në gjysmëfinale të turneut, falë fitores së sotme të Luksemburgut ndaj Qipros me rezultat të thellë 90-60.

Në gjysmëfinale të turneut, Kosova do të ndeshet me Irlandën që në grupin A, doli bindshëm si ekipi i parë duke mposhtur thellë Andorën dhe Maltën.

Ndeshja mes Kosovës dhe Irlandës luhet të shtunën e orari do të caktohet më vonë.

Kosova fazën grupore e mbylli me një fitore ndaj Qipros(68-70) dhe u mposht nga Luksemburgu(65-94).

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.