Basketboll

USA FITON MEDALJEN E ARTË NË OLIMPIADËN PËR FEMRA NË 3×3

Prishtinë(AsistiOnline) – Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë fituese të medaljes së artë në garat 3×3 për femra në Lojërat Olimpike Tokio 2020 të mbajtura në Japoni.

Vashat amerikane i janë gëzuar medaljes së artë, njëherazit historike pas fitores në finalen e madhe ndaj atyre ruse me rezultat të ngushtë 18-15.

Të kujtojmë se vashat amerikane për të arritur në finale e mposhtën Francën, derisa ruset e mposhtën Kinën.

3×3 po debuton sivjet si sport olimpik për herë të parë në histori dhe po zhvillohen ndeshje fantastike mes skuadrave e finalja e mehskujve fillon vetë pas pak.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.