Basketboll

MBAHET DRAFTI I NBA-SË, CADE CUNNINGAM ZGJEDHJA E PARË! [LISTA]

Prishtinë(AsistiOnline) – Është mbajtur drafti i NBA-së, për lojtarët e ri që debutojnë çdo vit në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Skuadra e Detroit Pistons, mori në zgjedhjen e parë lojtarin e talentuar, Cade Cunningham i cili në edicionin që lamë pas u paraqit me kolegjin ”Oklahoma State Cowboys”, me një mesatare prej 20.1 pikëve, 6.2 kërcimeve e 3.5 asistimeve për ndeshje.

Pozita e dytë i takoi Houston Rockets që morën Jalen Greenin, derisa Cleveland Cavaliers e patën zgjiedhjen e tretë dhe morën Evan Mobleyn.

Në vijim draftimet komplete të skuadrave:

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.