Basketboll

ARTIN GASHI I RIKTHEHET BASKETBOLLIT, PREZANTOHET TE KJO SKUADËR

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti me përvojë të madhe, Artin Gashi iu është rikthyer parketit dhe basketbollit pas një pauze të konsiderueshme.

Lojtari nga Theranda është prezantuar sot si basketbollisti më i ri i skuadrës nga Prizreni, Bashkimi.

Gashi prej vitesh ka pauzuar shkaku i një lëndimi, derisa sivjet kthehet në parket për ti ndimuar ekipit prizrenas në synimet e tyre.

Basketbollisti therandas edhe më herët ka qenë pjesë e Bashkimit, ndërsa gjithashtu ka luajtur edhe për skuadrat e tjera kosovar si Rahoveci, Peja dhe së fundi Ylli.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.