Basketboll

SOT PËRBALLJA E PARË E SUPERKUPËS, PRIZRENI PËRBALLË DRITËS!

Tetë skuadrat e elitës do të përballen për trofeun e çmuar të Superkupës.

Federata e Basketbollit e Kosovës do të organizojë garat e Superkupës në Prishtinë, aty ku priten ndeshje shumë interesante, nga 1 deri më 5 Shtator.

Sonte përballen Prizreni 16 dhe Drita nga ora 16:00, që është sfida hapëse e Superkupës. Prizrenasit edicionin e kaluar ishin në vendin e parë në garat e rregullta dhe kanë bërë disa përforcime të huaja e kanë vazhduar kontratat me komplet vendorët.

Kurse  sa ju përket gjilanasve, at janë rikthyer në elitën e basketbollit të Kosovës pas shtatë viteve, por sot do ta nisin pa asnjë transfer, qoftë vendor apo të huaj.

Takimi do të zhvillohet pa shikues, për shkak të masave të reja anti-Covid 19.

Ndeshja do të transmetohet në Artmotion.

Orari

1 Shtator/Grupi A-D

Prizreni-16 – Drita       16:00

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.