Basketboll

KREYQYTETASIT KRIJOJNË EPËRSI TË THELLË NDAJ DRITËS NË PJESËN E PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Mbyllet edhe pjesa e parë e duelit të parë dhe për xhiron e parë në stinorin e ri të Superligës së Kosovës mes Dritës dhe Prishtinës.

Edhe pas pjesës së parë po avancon thellë skuadra e Prishtinës me rezultat 28-63.

Te Drita deri tani u dalluan, Arian Mehmeti me 10 e Laurant Ibrahimi me 8 pikë.

Te Prishtina më i miri ishte, Don Polloshka me 17 pikë e Lejson Zeqiri shtoi 9 sosh.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.