Basketboll

KJO MESJAVË SJELL DEBUTIMIN E LIGËS UNIKE TE FEMRAT

Prishtinë(AsistiOnline) – Kjo mesjavë e nëntorit të 2021-tës do jetë historike për basketbollin mbarëkombëtarshqiptar të femrave.

Liga Unike e basketbollit e krijuar me Federatës Shqiptare të Basketbollit dhe asaj të Kosovës në vitin e kaluar, nga kjo mesjavë do të debutojë edhe në kategorinë e femrave.

Nga tri skuadra prej të dyja shteteve do të garojnë në 10 xhiro të stinorit të rregullt e ku më pas do të përcaktohen edhe ekipet e inkuadruara në play off, ku do të luhet për titullin kampion.

Në xhiron e parë që luhet nesër dhe pasnesër do të ndeshen këto skuadra:

E mërkurë, Tirana – Prishtina, ora 17:00.
E mërkurë, Bashkimi – Partizani, ora 19:00.
E enjte, Flamurtari – Penza, ora 17:00.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.