Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË, VLLAZNIA RIKTHEHET NË LOJË NDAJ PRIZRENIT 16

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Vllaznisë dhe Prizrenit 16.

Pas pjesës së parë po avancon ekipi i Prizrenit 16 me rezultatin 28-39.

Te Vllaznia më i miri deri tani ishte, Matthew Butler me 9 pikë.

Te Prizreni 16 deri tani u dallua, Urim Zenelaj me 10 pikë.
_________________________________________________________________________

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Vllaznisë dhe Prizrenit 16.

Pas çerekut të parë po avancon thellë ekipi i Prizrenit 16 me rezultatin 9-26.

Te Vllaznia më i miri deri tani ishte, Urim Zenelaj me 10 pikë.

Te Prizreni 16 deri tani u dallua, Devonte Cooper me 3 pikë.

_________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Vllaznia – Prizreni 16 e vlefshme për Ligën Unike.

Vllaznia starton kështu: Rakaj, Shestani, Butler, Walker, Cooper.

Prizreni 16 e nisë me këtë pesëshe: Roy, Hajdari, Davis, Zenelaj, Xannefax.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.