Basketboll

DY XHIRO PARA FUNDIT, MËSOHEN SKUADRAT QË SHKUAN NË ”PLAY OFF” TË LIGËS UNIKE

Prishtinë(AsistiOnline) – Edhe pse jemi dy xhiro para fundit, tashmë janë kuptuar të gjitha skuadrat që do të luajnë në ”play off”-in e Ligës Unike për edicionin 2021/22.

Vllaznia dhe Kamza janë përshëndetur nga ky stinor i Ligës Unike, derisa skuadrat e tjera që kanë mbetur do të luftojnë në dy xhirot e fundit për radhitjen përfundimtare me përjashtim të Yllit dhe Pejës që siguruan vendet e para.

Ylli me fitoren e kësaj xhiroje u shpall kampion i pjesës së rregullt dhe kështu shkoi direkt në ”Final Four”. Direkt në ”Final Four” shkoi edhe Peja nga vendi i dytë.

Derisa skuadrat si: Prizreni 16, Teuta, Tirana dhe Rahoveci në dy xhirot e fundit do të tentojnë plasman sa më të mirë në tabelë për ti nisur çerekfinalet me përparësi nga tabela.

Renditja aktuale e Ligës Unike:

1.Golden Eagle Ylli           23 pikë
2.Peja                                  21 pikë
3.Prizreni 16                      19 pikë
4.Teuta                               18 pikë
5.Tirana                             18 pikë
6.Rahoveci                        17 pikë
7.Vllaznia                          14 pikë
8.Kamza                            14 pikë

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.