Basketboll

YLLI MBYLL PJESËN E PARË ME AVANTAZH NDAJ TIRANËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Yllit dhe Tiranës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Yllit me rezultatin 48-40.

Te Ylli në pjesën e parë u dallua Erjon Kastrati me 10 pikë.

Te Tirana më i miri ishte, Endrit Hysenagolli me 12 pikë.

—————————————————————————————————————————————-

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Ylli – Tirana, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e parafundit të stinorit të rregullt në Ligën Unike.

Ylli starton kështu: Grant, Kastrati, Morina, Shirko, Graf.

Tirana e nisë me këtë pesëshe: Clark, Hamati, Strazimiri, Smith, Hysenagolli.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.