Basketboll

PRISHTINA MBYLL PJESËN E PARË ME AVANTAZH NDAJ PEJËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Pejës dhe Prishtinës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Prishtinës me rezultatin 38-42.

Te Peja në pjesën e parë u dallua, Daniel Lekndreaj me 11 pikë.

Te Prishtina më i miri ishte, Kenny Brown me 10 pikë.

__________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Peja – Prishtina, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 23 të ArtMotion Superligës së Kosovës

Peja starton kështu: Fells, Qallaku, Berisha, Lekndreaj, Godfrey.

Prishtina e nisë me këtë pesëshe: Palokaj, Mitchell, Dugat, Zeqiri, Faye.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.