Basketboll

MBYLLET PJESA E PARË ME 4 PIKË DALLIM PËR RAHOVECIN NDAJ PEJËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Rahovecit dhe Pejës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 45-44.

Te Rahoveci deri tani u dallua, TJ Dunans me 12 pikë.

Te Peja aktualisht më i miri është, Darius Washington me 11 pikë.

________________________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Rahovecit dhe Pejës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 32-28.

Te Rahoveci deri tani u dallua, Ivan Koljeviq me 9 pikë.

Te Peja aktualisht më i miri është, Arian Qallaku me 8 pikë.

________________________________________________________________________________________

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Rahovecit dhe Pejës.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Rahovecit me rezultatin 16-14.

Te Rahoveci deri tani u dallua, Makol Mawien me 7 pikë.

Te Peja aktualisht më i miri është, Stephen Maxwell me 4 pikë.

________________________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Rahoveci – Peja, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 24 të ArtMotion Superligës së Kosovës.

Rahoveci starton kështu: Kryeziu, Dunans, Mala, Rugova, Koljeviq.

Peja e nisë me këtë pesëshe: Fells, Washington, Qallaku, Berisha, Godfrey.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.