Basketboll

LUFTA PËR ”PLAY OFF”, BASHKIMI SONTE NDAJ RAHOVECIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Xhiro 25 e ArtMotion Superligës së Kosovës sonte mbyllet me një super-ndeshje.

Dy skuadrat që janë duke luftuar për t’i ikur ”play out”-it dhe për të siguruar një vend në ”play off”, Bashkimi dhe Rahoveci do të sfidohen mes vete për fitoren e cila do ishte shumë e vlefshme.

Aktualisht, ‘vreshtarët’ që kanë dy pikë më shumë se prizrenasit. Bashkimi ka nëntë fitore e 15 humbje, kurse Rahoveci ka 11 fitore e 13 humbje.

Ndeshja nis nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në Platformën ArtMotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.