Peja pëson humbjen e parë nën drejtimin e Hadar, mposhtet në BIBL

0

Skuadra e Pejës e ka pësuar disfatën e dytë sezonale në Ligën Ballkanike.

Ekipi verdhezi është mposhtur sonte në Izrael nga Hapoel Beer Sheva 88-81.

Vendasit e kishin nisur shumë mirë këtë ndeshje duke e fituar pjesën e parë 50-30, gjersa Peja i fitoi dy periodat e fundit (16-27, 22-24), por jo mjaftueshëm për fitore dhe në fund pësoi.

Devoe Joseph e Larry Thomas me nga 16 pikë u dalluan te Peja sonte, por që s’mjaftuan për fitore.

Me këtë disfatë, Peja pozicionohet e dyta në tabelë me 7 fitore e 2 humbje.

/AsistiOnline.com/