Basketboll

Bora i bashkohet Istogut në finalen e Ligës së parë

Bora është skuadra e dytë finaliste në Ligën e Parë të Meshkujve.

Skuadra prishtinase në ndeshjen e tretë gjysmëfinale ka mundur Vushtrrinë në udhëtim 71:79, që ishte sfida e tretë mes këtyre dy skuadrave në këtë fazë dhe Bora siguroi kualifikimin tutje me seri 2:1.

Bora në finale do të përballet me Istogun, që kishte eliminuar Neë Basket.

Skuadra fituese do të inkuadrohet në Superligë për edicionin e ardhshëm, kurse finalisti do të luajë në “play-out” me vendin e shtatë të Superligës për një vend në elitë në edicionin e ardhshëm.

Komentet janë të mbyllura.