Sot ndeshja vendimtare, Vushtrria apo Bora në finale ndaj Istogut?

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Sot zhvillohet një ndeshje vendimtare në Ligën e parë të Kosovës te meshkujt.

Ndeshja e tretë dhe vendimtare e serisë gjysmëfinale të ”play off”-it mes Vushtrrisë dhe Borës, dy ekipe që sivjet po e kërkojnë Superligën.

Vushtrria dhe Bora, takohen sonte në qytetin antik vushtrrias në palestrën ”Jeton Tërstena” në ndeshjen e cila nis nga ora 20:30 dhe me fitore eventuale kalohet në finalen e madhe.

Ndeshja pritet të transmetohet direkt në You Tube.