Basketboll

Tay Waller ndërron skuadër, por mbetet në ABA Ligë

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti i dalluar amerikan, Tay Waller që ka luajtur në Kosovë për dy skuadra, ka ndërruar ekip.

35 vjeçari është larguar nga ekipi i Republikës serbe në Bosnje, Igokea, për tu transferuar tek Mornari nga Bari me ç’rast përsëri do të luajë në ABA Ligë.

Waller ishte pjesë e Mornarit edhe gjatë sezonit 2016/16, menjëherë pas largimit nga Bashkimi i Prizrenit.

Waller në Kosovë luajti te Prishtina dhe Bashkimi, duke treguar ndeshje fantastike.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.