Kryetitull

Sot derbi i xhiros, në Suharekë takohen Ylli dhe Bashkimi

Prishtinë(AsistiOnline) - Derbi i xhiros së parë në Superligën e Kosovës luhet sot. Në palestrën ''13 Qershori'' të Suharekës takohen Ylli dhe Bashkimi, ndeshje kjo...

Prishtina fiton me shumë telashe dhe pas vazhdimeve ndaj Prizrenit

Xhiroja e parë ka sjell ndeshjen e parë në vazhdime. Kjo ndodhi në sfidën mes Sigal Prishtinës dhe Proton Cable Prizrenit, që u zhvillua...

Trepça e nis stinorin e ri me fitore të thellë

Trepça e ka nisur me fitore bindëse edicionin e ri. Mitrovicasit në javën e parë kanë mundur Istogun me rezultat 65:112 (13:31, 22:32, 13:29,...

Prizreni shkon në pushim me epërsi të ngushtë ndaj Prishtinës

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Prizren. Ekipi prizrenas po avancon me rezultatin e ngushtë 42-43. Lejson Zeqiri e Nick Ward me nga...

Trepça mbyll pjesën e parë me dallim të madh ndaj Istogut

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Trepça po e mposht thellë Istogun 35-63. James Stanback me 13 pikë e Arian Azemi me 11 sosh,...

Sot dy ndeshje të Superligës, vëmendja në Prizren

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot zhvillohen dy ndeshje në kuadër të xhiros së parë të Superligës së Kosovës te meshkujt. Istogu debuton në elitën e basketbollit, në...

Jon Ismajli transferohet në Çeki, do të menagjohet nga njëra prej agjencive më të vjetra në Evropë

Prishtinë(AsistiOnline) - Basketbollisti i talentuar prishtinas, Jon Ismajli është larguar nga Kosova në drejtim të Republikës së Çekisë për aventurë të re Në fakt, Joni...

Peja në stil kampioni e fillon me fitore stinorin e ri

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja e ka nisur me fitore të thellë edicionin e ri në basketbollin kosovar. Skuadra verdhezi triumfoi ndaj Vëllaznimit me rezultatin 82-62. Gjakovarët e...

Mbyllet pjesa e parë, ndeshje tepër e fortë mes Pejës e Vëllaznimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Pejë. Pas kësaj pjese po avancon skuadra e Pejës me rezultat të ngushtë 40-39. Te Peja po dallohen,...

Të fundit: