Kryetitull

Katastrofë për Rahovecin, drejtuesit e rinj nuk i qëndrojnë pas dhe ekipi pritet të shuhet

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Rahovecit si duket më nuk do të ekzistojë fare. Drejtuesit e rinj të skuadrës 'vreshtare' duket se nuk do ti qëndrojnë...

ASISTI vazhdon sonte në Klan, mysafirë nga derbi i së dielës në Suharekë

Adhurues të basketbollit, sonte nga ora 22:00 vjen në transmetim direkt në Artmotion dhe Klan Kosova, ASISTI 548. Ky episod sjell fillimin e edicionit 2023/24...

Peja vazhdon garat evropiane në FIBA Europe Cup, këta janë tre kundërshtarët e saj

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja do ta vazhdojë aventurën në garat evropiane, përkundër eliminimit nga Liga e Kampionëve. Verdhezinjët do të luajnë në fazën e grupeve në...

Peja eliminohet nga Liga e Kampionëve, mposhtet thellë nga Bakken Bears

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja është eliminuar nga kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Ekipi verdhezi u mposht sot në Antalia të Turqisë nga kampioni i Danimarkës, Bakken...

Mbyllet pjesa e parë mes Pejës e Bakken Bears, diferencë e thellë e rezultatit

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes. Bakken Bears po avancon thellë ndaj Pejës me shifrat 48-25. Tervell Beck ka 9 pikë te Peja e...

Bakken Bears e ka nisur stinorin edhe në Danimarkë, ky është bilanci i tyre atje

Prishtinë(AsistiOnline) - Peja sot ndeshet me ekipin danez, Bakken Bears në kualifikimet e Ligës së Kampionëve. Ndeshja mes dy ekipeve nis pas rreth një ore,...

Peja sot në mesditë luan ndeshjen ndaj Bakken Bears në kualifikimet e Ligës së Kampionëve

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra kosovare e Pejës sot e zhvillon ndeshjen e parë dhe historike në garën prestigjioze evropiane, Champions League. Ekipi verdhezi do të luajë...

Bashkimi e nis stinorin me fitore të madhe në Suharekë

Prishtinë(AsistiOnline)  - Bashkimi e ka nisur me fitore të madhe edicionin e ri në basketbollin kosovar. Prizrenasit kanë triumfuar ndaj Yllit në Therandë me shifrat...

Bashkimi mbyll pjesën e parë në epërsi goxha të thellë ndaj Yllit

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi e mbyll pjesën e parë ndaj Yllit me rezultat goxha të thellë. 14 pikë po kryeson Bashkimi momentalisht në Suharekë. Erik Copes me...

Të fundit: