Basketboll

Përpos KB Feronikeli të gjitha skuadrat tjera të Superligës në “gjumë” të thellë veror….  

Për disa ditë më radhë Asistionline.com ka kontaktuar zyrtarë të klubeve të Superligës, basketbollistë dhe trajner që sezonin e fundit ishin pjesë e klubeve të Superligës së Kosovës, por nga bisedat me ta kuptuam që të gjithë janë në pushime dhe akoma nuk kanë filluar planët e sezonit të ri të garave 2019/2020, shkruan Asistionline.com.

Nga bisedat që kishim asnjë klub përpos Feronikelit nuk ka hartuar planin e transferimeve apo nisjen e negociatave me basketbollistë si pikënisja e përgatitjeve për edicionin e ri.

Ndryshe nga klubet e tjera, KB Feronikeli është skuadra më aktive në këtë aspekt pasi ka nisur me të përfunduar edicioni 2019/2020 kontaktet me basketbollistë me emër në vendin tonë si pjesë e projektit për të krijuar një skuadër konkurente në të gjitha garat për sezonin e ri, por klubi bga Drenasi është në biseda edhe me trajner të me emër për kreun e shtabit teknik./Asistionline.com.

Komentet janë të mbyllura.