Basketboll

PËRFUNDON DRAFTI: 60 BASKETBOLLISTË TË RINJË ATEROJNË NË NBA

Prishtinë (AsistiOnline) – Në mesnatë janë kuptuar 60 emrat e basketbollistëve të rinjë, të cilët janë përzgjedhur nga ekipet e NBA-së.

Emri më i spikatur dhe padyshim që pritet të sjellë risi në NBA, është ai i Zion Williams lojtar i cili u draftua nga skuadra e New Orleans Pelicans.

Zion vije nga kolegji i Duke University, me të cilët pati paraqitje magjike dhe edhe në NBA pritet të ketë paraqitje të njejta.

I draftuari i dytë, Ja Morant përfundoi tek Memphis Grizzllies, ndërsa RJ Barrett në New York Knicks.

Gjeorgjiani, Goga Bitadze që sivjet mahniti Evropën me paraqitjet në Euroligë me Buducnostin, përfundoi tek skuadra e Indiana Pacers.

Ndërsa lëvizje kishte edhe në mes të ekipeve të cilat kërkonin lojtarë sa më të dalluar për ekipet e tyre.

Në vazhdim ju lëmë me listat e të gjithë të draftuarve:

Komentet janë të mbyllura.