NEW BASKET RINOVON ME SHUMICËN E LOJTARËVE, SYNOHET SUPERLIGA

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra nga Prizreni, New Basket sivjet është anëtari më i ri i Ligës së parë në basketbollin tonë.

Ekipi prizrenas, sot dhe dje ka zyrtarizuar lajme të shumta për rinovimin e kontratave me lojtarët e stinorit të shkuar.

Altin Sahiti, Drin Rexha, Lavdim Morina, Hadrian Paqarizi, Hajriz Hazeri, Laur Mihili janë lojtarët që kanë vazhduar kontratat me prizrenasit, përderisa deri më tani është transferuar Edison Krasniqi nga Bashkimi.

Prizrenasit do të synojnë që ta arrijnë Superligën në stinorin debutues në Ligën e parë.