Basketboll

EKSKLUZIVE: ILLMEN BAJRA AFËR TA MARRË DREJTIMIN E BASHKIMIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Bashkimit të Prizrenit është afër zgjidhjes së trajnerit për stinorin e ri.

AsistiOnline.com ka mësuar ekskluzivisht nga burime të veta pranë prizrenasve, se Illmen Bajra pritet të prezantohet tek Bashkimi si trajner i tyre për edicionin e ri.

Bajra në dy edicionet e fundit ka tre tituj, dy si asistent me Bashkimin e Prishtinën dhe një si trajner i ekipit të Femrave.

Ai në të kaluarën ka qenë asistent te Bashkimi dhe në disa ndeshje ka qenë edhe trajner i parë. Ndërsa në stinorin e fundit ishte ndihmës trajner tek Prishtina, si dhe udhëhoqi Kosovën U-18 në konkurencën e femrave në Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Bajra në dy edicionet e fundit, në total i ka pesë trofe me ekipe.

Komentet janë të mbyllura.