Basketboll

PRISHTINA ME EPËRSI TË LARTË NDAJ APOELIT NË PJESËN E PARË

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së vlefshme për fazën e grupeve në FIBA Europe Cup, ndërmjet Prishtinës dhe Apoelit të Qipros.

Pas pjesës së parë ekipi i Prishtinës e ka avantazhin e lartë 60-45.

Tek Prishtina deri më tani po dallohet, Dardan Berisha me 25 pikë.

Tek Apoeli deri tani u dallua, Laron Dendy me 10 pikë.

Komentet janë të mbyllura.