Basketboll

FITORJA E DYTË ME RADHË PËR LAKERSAT

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e e LA Lakers e ka arritur edhe fitoren e dytë të stinorit në NBA.

Lakers që sivjet janë ndër pretendentët kryesorë për titull në NBA, kanë mposhtur në mesnatë bindshëm, Charlotte Hornets me shifrat 120-101.

Gjiganti i ardhur sivjet, Anthony Davis me 29 pikë dhe Kingu James me 20 sosh, spikatën në këtë fitore të Lakers.

Tek Hornets që ishin të pafuqishëm për fitore, u dalluan Bridges me 23 pikë dhe Rozier me 19 sosh.

https://m.youtube.com/watch?v=aNSD78X1_Sg

 

Komentet janë të mbyllura.