YLLI RIKTHEHET TEK FITORET, TREGON FORCËN NDAJ NIKLIT

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Golden Eagle Yllit më në fund është rikthyer tek fitoret në elitën e basketbollit tonë.

”Xhebrailat” kanë arritur një fitore të madhe sonte, ndaj Feronikelit nga Drenasi me rezultatin

Pjesa e parë e ndeshjes ishte më e niveluar(13-28, 25-18), por në pjesën e dytë Ylli tregoi forcën(22-30, 22-21) dhe siguroi fitoren në cilësinë e mysafirit edhe pse ndeshja u luajt në Therandë.

Tek Golden Eagle Ylli në fitore sonte u dalluan, Samir Zekiqi me 24 pikë, Valon Bunjaku me 19 pikë e Alante Fenner me 13 sosh.

Arti Hajdari me 28 pikë e Darius Huggins me 20 sosh, ishin lojtarët më të dalluar tek Nikli sonte, por që s’arritën fitore.