Basketboll

PRISHTINA SOT NË QIPRO, KËRKON FITOREN E DYTË NDAJ APOELIT

Kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina sot (e martë) do të jetë mysafire e Apoel Nicosia në Qipro. Kjo është ndeshja e katërt në Grupin C të FIBA Europe Cup.

Prishtinasit nga tri ndeshje kanë një fitore dhe dy humbje, kurse Apoel ka tri humbje në tri ndeshje.

Për bardhekaltrit kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për të vazhduar në rrethin e ardhshëm të kësaj gare.

Edicionin e kaluar, kryeqytetasit arritën suksesin më të madh në këtë garë, duke hyrë në Top 16.

Kampionët e Kosovës shpresojnë se do të përsëritin këtë sukses edhe në këtë edcion.

Ndeshja Apoel Nicosia-Sigal Prishtina zhvillohet nga ora 17:00 me kohën tone lokale. Takimin e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave e kishte fituar Prishtina me rezultat 93:74.

Komentet janë të mbyllura.