Basketboll

RAHOVECI MERR “HAKUN” NDAJ NIKLIT, RIKTHEN POZITËN E PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Rahovecit po vazhdon me formën e mirë në elitën e basketbollit kosovar.

”Vreshtarët” kanë mposhtur sonte Feronikelin me rezultat 87-61, duke ju hakmarrë për disfatën që pësuan nga ta, pak ditë më parë.

Sa i përket ndeshjes së sontme, ndeshja nuk është se pati ndonjë histori me Rahovecin që fitoi çdo periudhë të ndeshjes(23-17, 29-20, 20-16, 15-8). Përderisa në fund fitorja e Rahovecit ishte krejtësisht e natyrshme.

Lojtarët më të dalluar në triumfin e Rahovecit ishin, Joshua McFolley me 21 pikë, Javis Howars me 17 pikë e Jure Gunjina me 14 pikë.

Tek Nikli s’mjaftuan për triumf, Arti Hajdari e Brandon Scott me nga 17 pikë.

Kjo është fitorja e 10-të e Rahovecit, karshi 1 disfate dhe “vreshtarët” kthejnë kreun e tabelës. Përderisa, Nikli ka 8 humbje e 3 fitore

 

Komentet janë të mbyllura.