PANATHINAIKOSI FITON NË MËNYRË DRAMATIKE NË LITUANI

Prishtinë(AsistiOnline) – Panathinaikosi e ka fituar ndeshjen e parë të xhiros së 9-të në Euroligë, ndaj Zalgirisit.

Grekët kanë triumfuar në udhëtim tek skuadra e Zalgiris Kaunas në Lituani, me rezultatin e përgjthshëm dhe shumë të ngushtë 85-86.

Veterani Nick Calathes me 19 pikë e Deshaun Thomas me 13 pikë, ishin lojtarët më të dallur në fitoren e grekëve nga Athina sonte.

Tek vendasit e Zalgirisit s’mjaftuan për triumf, Zach Leday me 15 pikë e Lukas Lekavicius me 14 sosh.

Të fundit:

Të ngjajshme: