Basketboll

DALLASI NDAL SERINË E MADHE TË BUCKS EDHE PA DONCICIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Dallas Mawericks e kanë arritur një prej fitoreve më të këndshme sivjet në NBA.

Kjo për faktin se mposhtën, njërën nga ekipet më në formë, atë të Milwaukee Bucks 116-120, duke ju mohuar fitoren e 19-të radhazi dhe duke ju prishur këtë seri të gjatë të fitoreve.

Kristaps Porzingis e Seth Curry me nga 26 pikë, ishin lojtarët që u dalluan në këtë fitore të Dallasit mbrëmë.

Tek Bucks, s’mjaftoi për fitore as Giannis Antetokounmpo që realizoi plotë 48 pikë e 14 kërcime.

Ishte kjo fitorja e 18 e Dallasit sivjet, që ka edhe 8 disfata.

https://m.youtube.com/watch?v=F7Q7eykdj_Q&feature=emb_title

 

 

Komentet janë të mbyllura.