Basketboll

YLLI PREZANTON FUNDORIN E HUAJ

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra therandase, Golden Eagle Ylli e ka zyrtarizuar përforcimin e parë të huaj në afatin kalimtar të janarit.

Therandasit kanë transferuar në radhët e veta fundorin amerikan, Devonte Brown.

Brown eshte i gjate 188 cm dhe luan ne pozitat 1 dhe 2.

Ai së fundmi ka qenë pjesë e ekipit Talina Kalev nga Estonia ku ka luajtur me mesatare 19 pikë, 10 kercime dhe 5 asistime për ndeshje.

Ylli pritet të përforcohet edhe më shumë në afatin kalimtar dimëror, për të synuar trofetë në pranverë.

Komentet janë të mbyllura.