Basketboll

EKSKLUZIVE: ARRIHET MARRËVESHJA NË MES TË FBK-SË DHE SHGJBK-SË

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas një jave e gjysmë bojkoti nga Shoqata e Gjyqtarëve të Basketbollit Kosovar, më në fund kanë ardhur risi pozitive në këtë çështje

AsistiOnline.com ka mësuar ekskluzivisht, se sonte para pak çasteve është arritur marrëveshja ndërmjet FBK-së dhe SHGJBK-së, për daljen nga kjo situatë dhe rikthimin e gjyqtarëve në parket nga xhiro e fundjavës.

Gjyqtarët e basketbollit kosovar, kishin hyrë në bojkot të ndeshjeve të organizuara nga FBK-ja që nga fillim stinori pranveror, për shkak të borxheve ndaj tyre, por si duket palët tashmë kanë rënë në ujdi.

Detajet e marrëveshjes nesër, si gjithmonë ekskluzivisht në AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.