Basketboll

KONFIRMOHET LAJMI I ASISTIT: PEJA SHKARKON ZYRTARISHT SARININ

Prishtinë(AsistiOnline) – Ashtu siç paralajmëroi dje, ekskluzivisht AsistiOnline.com, ashtu edhe ka ndodhur.

KB Peja sot para pak çastesh, ka njoftuar se ka shkarkuar trajnerin e deritanishëm, kroatin Jerenimo Sarin.

Njoftimi zyrtarë nga klubi pejan:

“KB Peja njofton se pas humbjes së fundit ka diskutuar për situaten aktuale dhe rezultatet e fundit dhe ka vendosur të ndërprej bashkëpunimin me trajnerin Jeromin Sarin. Pas investimeve tona të fundit ekipa ka pretendime për trofe dhe loja në ndeshjet e fundit nuk na ofron atë çfarë klubi po synon. Klubi shumë shpejt do ju njoftoj pë trajnerin e ri të cilin do e angazhoj për të vazhduar rrugën deri në fund të sezonës. Deri atehere ekipa do te jete nen urdherat e Petrit Zeqirit”, thuhet në njoftimin e pejanëve.

 

Komentet janë të mbyllura.