Basketboll

SUNS E NISIN ME FITORE SERINË NDAJ NUGGETS

Prishtinë(AsistiOnline) – Phoenix Sunsi e ka nisur me fitore të thellë gjysmëfinalen e Konferencës së Perëndimit në NBA.

Suns kanë shënuar fitore ndaj Denver Nuggetsit në ndeshjen e parë me rezultat konsiderueshëm të thellë final 122-105.

Komplet pesëshja startuese e Phoenixit arriti pikë dyshifrore në kte duel: Mikal Brigdes(23), Devin Booker(21), Chris Paul(21pk, 11ast), Deandre Ayton(20pk, 10krc) dhe Jae Crowder(14).

Te Nuggets s’mjaftuan për fitore, Nikola Jokic me 22 pikë e Aaron Gordon me 18 sosh.

Kjo ishte ndeshja e parë e kësaj serie gjysmëfinale, ku Phoenix Suns e merr avantazhin në 1-0 dhe duhet katër fitore për tu përcaktuar kalimi në finale konferenciale nga cilido ekip.

/AsistiOnline.com/

https://www.youtube.com/watch?v=kM-Li8UTa8A

 

Komentet janë të mbyllura.