Basketboll

EKIPI ME REKORD TË TRESHEVE NË NJË NDESHJE (TOP-5SHJA)

Prishtinë(AsistiOnline) – ASISTI ju sjellë statistikat ekskluzive të skuadrave dhe lojtarëve të Superligës, që s’mund ti gjeni askund tjetër dhe e vazhdojmë me ekipet që patën rekordin e tresheve në një ndeshje sivjet.

Skuadra e Sigal Prishtinës e mban rekordin e trepikëshave për këtë sezon pasi me 6 dhjetor 2020 goditi cakun 18 herë nga 41 tentime, kundër Yllit. Në vendin e dytë e kemi Ponte Prizrenin i cili ekip shënoi 15 treshe nga 30 gjuajtje ndaj Yllit. Skuadra e tretë në këtë renditje pason Peja që në ndeshjen e 30 janarit, realizoi 14 treshe nga 28 gjuajtje ndaj Trepçës. 14 treshe i realizoi edhe Trepça por nga 33 tentime më 28 dhjetor kundër Bashkimit. Dhe i pesti listohet përsëri, Ponte Prizreni në duelin ndaj Yllit më 29 tetor, ku nga 30 tentime i realizoi 13 treshe.

PONTE PRIZRENI BOMBARDUES I PAMËSHIRSHËM ME TRESHE

  1. SIGAL PRISHTINA  18/41 3P
  2. PONTE PRIZRENI                15/30 3P
  3. PEJA                        14/28 3P
  4. TREPÇA                  14/33 3P
  5. PONTE PRIZRENI  13/30 3P

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.