Basketboll

LUKSEMBURGU SHKON NË PUSHIM ME EPËRSI TË KONSIDERUESHME NDAJ KOSOVËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Kosovë-Luksemburg e vlefshme për Evropianin për shtetet e vogla dhe në zhvillim.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Luksemburgut me rezultat 30-46.

Te ekipi i Kosovës deri tani po dallohen, Alexis Tolefree me 9 pikë(3/3 për treshe), si dhe Arbnore Përçuku, Aulona Muhadri e Saranda Daci me nga 4 pikë secila

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.