Basketboll

3×3 DEBUTON SI SPORT OLIMPIK, KËTO JANË REZULTATET E PARA

Prishtinë(AsistiOnline) – Loja e basketbollit 3 kundër 3, sot gjatë mesnatës ka bërë debutimin historik si sport olimpik.

Në Lojërat Olimpike që sivjet mbahen në Tokio të Japonisë, janë zhvilluar ndeshjet e para dhe historike 3×3 në një Olimpiadë.

Deri tani janë zhvilluar ndeshje te meshkujt dhe femrat e janë arritur këto rezultate:

Meshkujt:

Poloni – Letoni, 14-21.

Kinë – Serbi, 13-22.

Rusi – Kinë, 21-13.

Serbi – Holandë, 16-15.

Femrat:

Rusi – Japoni, 21-18.

Kinë – Rumani, 21-10.

Rusi – Kinë, 19-9.

Rumani – Japoni, 8-20.

Itali – Mongoli, 15-14.

USA – Francë, 17-10.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.